Wycieczka do Berlina – zabytki i atrakcje

Berlin to jedno z największych europejskich miast. Przez wieki był kluczowym miastem Cesarstwa Niemieckiego. Po II wojnie światowej został przecięty poprzez Mur Berliński między dwa państwa niemieckie.

Wyprawa do Berlina

Berlin jest miastem, w którym co krok przeplata się przeszłość z nowoczesnością. Troska o stan zabytków (bardzo ucierpiały podczas II wojny światowej) powoduje, że płynnie przechodzi się od okresu do okresu. To również bardzo aktywne centrum kultury, w którym organizowane są rozmaite imprezy. Od koncertów muzyki poważnej do demonstracji kultur. Charakterystyczną cechą Berlina jest jego poszanowanie innych, różnice kulturowe tudzież religijne. Żaden przyjezdny nie czuje się w mieście obcy.

Berlin posiada bardzo dobrą bazą noclegową oraz komunikację publiczną, które w znacznym stopniu ułatwiają oglądanie miasta. Niezależnie od czasu, którym dysponujemy koniecznie trzeba zobaczyć najistotniejsze zabytki Berlina:

Bramę Brandenburską – najbardziej znana budowla Berlina, powstała pod koniec XVIII w., zwieńczenie bramy stanowi kwadryga powożona przez boginię zwycięstwa – Wiktorię (oryginalnie była goła, dzisiaj przyodziana).

Mur berliński – symbol podziału Niemiec po II wojnie światowej, rozdzielał Berlin na komunistyczny i demokratyczny, jego zburzenie zainicjowało łączenie państw niemieckich.

Bundestag – neorenesansowa budowla z XIX wieku, siedziba parlamentu Niemiec i Zgromadzenia Narodowego, budynek wieńczy szklana kopuła o wadze 1200 ton.

Wyspa Muzeów – kompleks 5 muzeów położonych na wyspie, tutaj znajduje się między innymi Muzeum Pergamońskie z ołtarzem Zeusa (ołtarz pergamoński), fragmentami bramy Isztar tudzież zasobnym zbiorem zabytków sztuki starożytnej.

Zmierzając do Berlina warto obejrzeć jakikolwiek przewodnik po zabytkach Berlina, który uprości nam poruszanie się po mieście i zwiedzanie tego niesamowitego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *