Antyalergiczna pościel dziecięca – przyjemny sen

Uczulenia to choroby cywilizacyjne, które dotykają coraz więcej dzieci oraz rodziców zmagających się z zapewnieniem im mimo to zdrowych warunków do rozwoju. Kichanie, kaszel, łzawienie lub alergie skórne to tylko niektóre problemy, z jakimi muszą zmagać się rodzice małych alergików. Ich zasadniczym problemem jest obniżenie liczby alergenów w pobliżu dziecka, między innymi przez wyselekcjonowanie odpowiedniej antyalergicznej pościeli, jaka przyzwoli dzieciom bezproblemowo przespać noce.

W standardowej pościeli dość łatwo może zajść do zalęgnięcia się roztoczy i grzybów, ochoczo rozwijających się w wilgotnym i nagrzanym środowisku. To one są z reguły naczelnymi alergenami przysparzającymi się do choroby dzieci. Odpowiednia antyalergiczna pościel dziecięca przyzwoli na ograniczenie rozrostu tych drobnoustrojów i ich sprawne usuwanie przez pranie w wysokiej temperaturze co najmniej 60 stopni – musimy być albowiem przygotowani, że jakiekolwiek śladowe ilości roztoczy wiecznie mogą pojawić się nawet w antyalergicznej pościeli.

Antyalergiczna pościel dla dzieci może być utworzona z surowca naturalnego, jakim jest wełna z lanoliną zatrzymującą rozwój roztoczy albo z materiałów mieszanych, w tym z bawełny i włókien syntetycznych, które nie będą gromadzić wilgoci. Wybór właściwej pościeli uzależniamy od typu uczuleń malucha, może być ono bowiem alergiczne na surowce naturalne, jak wełna i lanolina. Wskazane jest w takiej sytuacji rozważyć kupno szczególnej pościeli z warstewką z jonów srebra o działaniu antybakteryjnym tudzież antyalergicznym. Na ogół zalecanym produktem do wykonania antyalergicznej pościeli dla dzieci są z kolei sztuczne włókna rodzaju hollow, niezwykle sprężyste oraz znakomicie przepuszczające powietrze.

Na rynku tego rodzaju artykułów dla dzieci z problemami alergicznymi pojawiły się w minionych latach również pościel antyroztoczowa, aktywnie usuwająca te mikroby. Utworzone ze specjalnych nici pościele antyroztoczowe blokują rozrost grzybów zapewniających roztoczom żywienie się martwym naskórkiem z ludzkiego ciała, co wywołuje ich umieranie. Tego rodzaju pościel dostępna jest w całych kompletach, zezwalając na ostateczne zredukowanie ilości alergenów w bezpośrednim otoczeniu malucha. Także w tym przypadku jednak nie możemy zapominać o częstym jej praniu, na ogół dopuszczalnym w wyższych niż 60 stopni temperaturach.

Sposobem rekomendowanym dla dzieci cierpiących na uczulenia jest też zakup dwóch kołder sezonowych, stosowanych w zależności od pory roku w zimie albo w lecie. Kołdry całoroczne mogą być bowiem za gorące latem, powodując u malucha szybsze wydzielanie potu, a co za tym idzie, zawilgocenie pościeli sprzyjające rozwojowi alergenów. Lepszym wyborem będzie całoroczna kołdra składająca się z dwóch spinanych ze sobą powłok, które łączymy w zależności od temperatury. Warto pamiętać również, że jeśli mamy w domu malutkiego uczuleniowca, potrzebne będzie częstsze pranie kołdry – selekcjonując pościel sprawdzajmy zatem jaką ma odporność na pranie i jak szybko może schnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *